VI Kongres Położnych w Nałęczowie

VI Kongres Położnych w Nałęczowie

Reprezentacja Działu Naukowo-Szkoleniowego OCEANIC brała udział w VI Kongresie Położnych, który odbył się w dniach 17-18 czerwca 2016 roku w Nałęczowie. W Kongresie wzięły udział położne z całej Polski pracujące na co dzień w oddziałach szpitalnych, przychodniach oraz  szkołach rodzenia. 

W pierwszym dniu kongresu uczestnicy spotkania, czyli około 100 osób, wysłuchali wykładów dotyczących profilaktyki  zakażeń  w położnictwie, ginekologii i neonatologii. Poruszane zagadnienia dotyczyły min. pielęgnacji skóry, oraz określonych dermatoz u ciężarnych. Drugim ważnym tematem w tym dniu były zagadnienia dotyczące szczepienia okresu noworodkowego, HPV oraz reakcje poszczepienne. Prelegenci podkreślali, jak bardzo ważną rolę w procesie opieki okołoporodowej  i noworodkowej spełnia położna. Kolejny dzień kongresu zdominował temat szeroko pojętej profilaktyki i suplementacji w opiece okołoporodowej.  Poruszane  tematy dotyczyły min. przeziębienia w okresie ciąży, standardów dotyczących gojenia ran i mikrourazów okołoporodowych,  hiperglikemii  oraz profilaktyki żylaków u ciężarnych.

Wśród zaproszonych wykładowców znaleźli się m.in. : Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych – dr hab. n. o zdr. Beata Pięta, prof. (UM Poznań), Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pielęgniarstwa  Położniczego i Ginekologicznego – mgr Leokadia Jędrzejewska, Wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych – mgr Ewa Janiuk oraz Konsultanci Wojewódzcy w Dziedzinie Pielęgniarstwa Położniczego i Ginekologicznego min. dr hab. n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus (UM Lublin), która to jednocześnie pełniła funkcję Przewodniczącej komitetu naukowego Kongresu.

Kongres zakończył się panelem dyskusyjnym z udziałem ekspertów na temat nowych oczekiwań i uwarunkowań organizacyjno-prawnych praktyki zawodowej położnej.

Goście, którzy odwiedzili stoisko firmowe OCEANIC mieli możliwość zapoznania się nowościami w asortymencie Oillan oraz testowaniem  wybranych produktów skierowanych do pielęgnacji skóry noworodków i niemowląt oraz kobiet w ciąży, po porodzie i w okresie karmienia piersią. Preparaty te są w większości  znane i cenione w środowisku położnych. Miło nam było po raz kolejny spotkać się ze stałymi klientami, którzy odwiedzili nasze stoisko. Wśród nich były również grupa położnych środowiskowych chętnych do nawiązania stałej współpracy. Udział w kongresie traktujemy jako wyróżnienie potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność naszych preparatów Oillan gdyż byliśmy jedyną firmą zaproszoną  z pośród firm mających w ofercie emolienty.